ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

    Днес Баба Марта посети децата от ДГ "Космонавт" и донесе със себе си много радост и усмивки. Тя разказа на малчуганите за своята внучка Мартичка и сподели как е започнала да плете мартеници, за да донесе здраве и щастие на всички. Обясни им, че бялото символизира чистотата и невинността, а червеното е цветът на живота, силата и радостта.

Децата не останаха длъжни – те поздравиха Баба Марта с весели песнички и стихчета, които стоплиха сърцето ѝ. В края на визитата, тя ги дари с красиви мартеници, като им пожела да бъдат здрави, румени и засмени, а с тях и целият детски свят да се изпълни с много светлина и радост през целия месец март.

Този ден бе изпълнен с магията на традицията и нежността на бабината обич, а малките деца ще пазят мартеничките като символ на щастие и топлина.