ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

   

                                                                                                           Ден на ЕРАЗЪМ+

     Днес учители и деца от ДГ “Космонавт” отбелязаха Денят на „Еразъм+“. Идеята, за тържеството е базирана на приемствеността между поколенията. Ето защо децата от всички групи в детската градина, бяха облечени в дрехите на своите родители. Педагозите по говориха с тях за отговорностите и задълженията на големите хора, както и за трудностите при вземането на решения. Децата научиха, че да си голям не е само забавно, но и много отговорно. Програмата "Еразъм +" е една от най - известните, реномирани и успешни програми за образование на ЕС. ДГ "Космонавт" работи по нея от 2015 година, като до момента в детското заведение са реализирани 4 проекта.