ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

       

   
Еко игри проведоха деца и родители от група "Слънце" в ДГ "Космонавт" заедно с експертите Нели Серафимова и Нели Димитрова от Регионалната дирекция по горите в Шумен. Различните отбори премериха сили в познавателна, творческа и състезателна игри, свързани с различните горски животни, техните местообитания, грижите, които хората трябва да полагат за тях, видовете храна, които използват. Бъдещите първокласници демонстрираха завидни познания и помагаха на своите родители в игрите. В края на мероприятието всички си сътвориха пана от природни материали и дървен медальон за спомен. Така децата научиха, че всичко в природата може да бъде полезно и да му се даде втори шанс да оживее. Еко игрите са част от дейностите по международния проект "Защитете нашата планета" по програма "Еразъм +", по който работи детската градина.