Децата от 4- ти възрастови групи на ДГ "Космонавт", съвместни с техните родители проведоха дейности на тема: " Еко ориентиране в градска среда". Тази дейност е взаимствана при обмяната на добри педагогически практики във Франция по време на мобилността по проекта "Защитете нашата планета" по програма ЕРАЗЪМ +. Децата от групите "Слънце" , "Пинокио и "Мики маус", придружени от от своите родители се ориентираха по предварително изготвени карти, на които бяха обозначени задължителните пунктове, през които трябва да преминат и да решат определена задача. Началото на това вълнуващо приключение стартира от детската градина, а крайната му точка беше паметникът на Тодор Колев, в Градската градина на Шумен. Там децата сътвориха картина от природни материали. Участниците получиха грамоти и книжки за спомен от веселото преживяване. Но най- важното бе, че децата научиха, че и в градска среда могат да се открият интересни неща и че всяка разходка може да се превърне в малко изследователско приключение.