Деца, родители и учители от група "Калинки" при ДГ "Космонавт" днес посетиха Аквариума и Зоопарка в град Варна. Малките космонавтчета се запознаха наживо с част от обитателите на Черно море, научиха повече за техния начин на живот и колко важно е да пазим морето чисто. Видяха и част от екзотичните животни като лъв, щраус, антилопа. В училището на зоопарка децата разбраха как могат да си осиновят животно и по този начин да се грижат за него. Дейности подчинени на международния проект, по който работи детското заведение, "Защитете нашата планета".Вълнуващата разходка до морската столица започна с едно интересно пътуване с влак, Шумен - Варна, което за по - голямата част от децата беше първото в живота. Един забележителен и изпълнен с емоции ден за децата от група "Калинки".