На едно невероятно приключение се насладиха днес децата от групите "Пинокио", "Мики Маус" и "Слънце" - те заедно със своите учители и родители, отидоха на екскурзия с влак до град Търговище. Приключението започна още от жп гара - Шумен с очакването да пътуваш с влак. В Търговище, бъдещите първокласници посетиха Славейковото училище "Св. Седмочисленици", където се докоснаха до атмосфера на училището от Възраждането, изписаха букви в пясъка и на черната дъска. Следващата спирка бе Държавният куклен театър, където децата посетиха представлението "Житената питка". Приключението завърши с посещение на парк "Борово око", там, малки и големи, се насладиха на пролетните природни картини, водните лилии, рибките и костенурките в езерото. Приказен и незабравим ден за малките космонавтчета!