250 деца и целият екип на ДГ „Космонавт“ се включиха тази вечер във флашмоб под мотото „Обичам Шумен“, посветен на 25-годишнината от създаването на химна на града – „Оттука започва България“.
Кулминацията на събитието бе изписването на името на града от децата . В заключителната част малчуганите, заедно със своите учители и родители, поведоха най-дългото хоро, изпълвайки пространството с ритъм и обич към родното.
В празничната инициатива се включиха и студенти от специалност „Педагогика на обучението по музика“ към Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“, с ръководители проф. д-р Яна Рускова и проф. д-р Стефан Русков.
„Ние възпитаваме децата в любов и почит към родното – в това да обичат и да се гордеят със своя град, защото Шумен е дал много първи неща на България“, сподели директорът на детската градина г-жа Дарина Димитрова.
Това арт събитие е третият флашмоб, организиран от ДГ „Космонавт“ – поредно доказателство за стремежа на екипа да изгражда у децата ценности, свързани с родолюбието, общността и изкуството.