ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

  Децата от група "Палавници" заедно с кукерите от НЧ "Христо Ботев" 1907 - с. Мараш прогониха болестите, злините и лошотията от детското заведение. Малките палавници заедно със своите родители сътвориха чудни кукерски маски в творческата работилница "Кукерландия". Те не отстъпваха по нищо на маските на истинските кукери. Младежите от кукерската група разказаха на децата за кукерите, кога и защо танцуват и им показаха своя кукерски танц. Маските трябва да са страшни, за да бяга злото надалеч от домовете ни, а по дрехите им има звънци, за да се плашат болестите и да не идват при хората. Кукерите изпълняват танците си в края на зимата, за да може, когато дойде пролетта да донесе здраве, щастие и добро. Те бъдат постоянни гости и в ДГ "Космонавт" през цялата година, си пожелаха деца и учители.