С авторска пиеса "Лястовиче и вранче" от Валерия Николова, децата от група "Пинокио" представиха ДГ "Космонавт" в Международния театрален фестивал "Братя Грим", организиран от едноименото детско заведение в Шумен. Малките актьори се превъплатиха в ролите на различни животни от горското училище и разказаха една приказка за приятелството, взаимопомощта и добротата. Децата спечелиха сърцата и аплодисментите на публиката.
Актьорският талант на малките космонавтчета разкриха и усъвършенстваха учителите: Валерия Николова, Павлина Каракашева и музикалният педагог Мариела Радева.