ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

    Бъдещите първокласници от група „Калинки“ завоюваха приза „Природознайко“ в проведената днес еко викторина „Малки природозащитници“ в ДГ „Космонавт“. Децата от групите „Смехорани“, „Палавници“ и „Калинки“ премериха знания и умения в три кръга на състезанието. Първо отговаряха на въпроси свързани с екологията и опазването на околната среда, после изпълняваха еко предизвикателство, а в трети кръг заедно със своите учители проведоха STEM опит: обясниха го за публиката и направиха изводи.
Космонавтчетата показаха, че знаят как да опазват природата и нейните обитатели, как разделно да събират отпадъци и оцениха значението на всеки един жив организъм за здравето на планетата Земя. Много емоции предизвика STEM лабораторията, в която децата се превъплътиха в ролята на учени и проведоха опити с безопасни за тях материали: сътвориха дъги, риби; демонстрираха нагледно значението на хигиенните навици за нашето здраве.
Викторината е дейност от годишния план на Методичното обединение по околен свят в детската градина.