Децата от ДГ "Космонавт" взеха участие във второто издание на Младежкия фестивал "Деца на джаза", като участваха в съвместен урок на тема "На какво ни учат детските песни" с поетеса Живка Шопова. Малчуганите изпълниха някои от любимите си български детски песни и заедно с нея достигнаха до посланията в тях. Космонавтчетата се убедиха, че за всичко може да се напише песен: за буквата, за дъжда, за морското конче, за слънцето и др. А децата от групите "Златна рибка" и "Многознайко" се превъплътиха в героите на две от песните на композитора Михаил Шопов и ги поднесоха като поздрав на неговата дъщеря. По този начин символично се отбеляза 100 - годишнината от рождението на известния музикант.
Своеобразният музикален урок завърши с общо изпълнение на песента "Три думички чудесни", което послание е: "Да бъдем добри един с друг и да използваме думите чудесни: Моля! Благодаря! Извинявай!".