ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

Първият учебен ден е винаги специален – ден на ново начало, надежди и усмивки. В нашата детска градина той беше отбелязан с вълнуващо тържество, което събра деца, родители и учители в празнична атмосфера, изпълнена с много настроение, музика и емоции.

Още от сутринта дворът на детската градина се изпълни с усмихнати лица и радостен детски смях. Малките ни таланти посрещнаха новата учебна година с пъстри изпълнения на любими песни, които създадоха истинско празнично настроение. С особена гордост децата от подготвителните групи рецитираха вдъхновено стихотворението „Аз съм българче“ от Иван Вазов – трогателен израз на обич към родината и българските ценности.

Официалното откриване на учебната година беше отбелязано с приветствие от директора на детската градина – г-жа Дарина Димитрова. В своето слово тя отправи топли думи към децата, родителите и педагогическия екип. Пожела здрава, спокойна и успешна учебна година, изпълнена с нови идеи, творчески инициативи и постигнати цели. Тя изрази увереност, че с обединени усилия ще продължим да създаваме подкрепяща и вдъхновяваща среда, в която всяко дете се чувства ценно, прието и насърчено да расте и мечтае.

Първият учебен ден премина като истински празник – ден, който ще остане в сърцата на малки и големи.

С ентусиазъм и вяра в доброто начало посрещаме новата учебна година – готови за нови открития, приятелства и преживявания, които ще обогатят света на нашите деца.