ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

    За поредна година, децата от подготвителните групи в ДГ "Космонавт" заедно със своите учители и родители посетиха СУ "Йоан Екзарх Български", където наблюдаваха открити уроци в STEM - център "Утреландия". Малките космонавтчета заедно с четвъртокласниците правиха опити, играха игри на тема "Космос" и конструираха различни макети свързани със светлината, звука и вятъра. Водачи на децата в света на науката и експериментите бяха учителите: Антония Добрева, Галя Серафимова, Искра Стефанова. Малките космонавтчета научиха, че в училище не е "страшно", а е забавно, интересно и полезно и също като в детската градина учиш, като играеш.