На Благовещение се отварят за първи път кошерите и пчелите се пускат навън след зимата - научиха децата от група "Многознайко" при срещата си с пчеларите от шуменския клон на Българския пчеларски съюз в НЧ "Тодор Петков". На малчуганите бяха показани различни продукти произведени от пчели, както и предпазните облекла на пчеларите. Децата научиха много за пчелите, чрез приказката "Пчели и мед", а заедно с читалищните дейци изтанцуваха танца на пчелата. Своеобразният празник завърши, както традиция повелява, с вкусна питка с мед, която на този ден трябва да присъства на трапезата ни, за да бъде благодатна и блага годината за всички.