ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

  На 22 април, по повод Международния ден на Земята, в нашата детска градина се проведе вълнуваща STEM лаборатория под мотото "Природознайко". В нея активно се включиха деца, учители и родители, обединени от една обща кауза – опазването на нашата планета.

Малките изследователи с любопитство наблюдаваха и участваха в разнообразни опити с напълно безопасни за тях вещества като сол, сода, захар, оцет, сапун, боя и други. Чрез забавление и опит, децата научиха, че макар тези вещества да са част от нашето ежедневие, при неправилно използване или изхвърляне, те могат да замърсяват природата и да ѝ вредят.

"Космонавтчетата", както с обич ги наричаме, направиха още една важна стъпка към това да бъдат отговорни и грижовни към света около тях. Те разбраха, че всяко нещо в природата има своето предназначение и може да бъде полезно – стига да го използваме разумно, без разхищение. Така ще се научим да пазим ресурсите и да живеем в хармония с природата.

Дейността е част от годишния план на Методичното обединение по „Околен свят“ и е пореден пример за ангажираността ни към екологично възпитание още от най-ранна възраст.

С обич към Земята – учим, играем и се грижим заедно!