Днешният ден започна нетрадиционно в ДГ "Космонавт", защото традиционната утринна гимнастика беше с родители. Те не само се включиха с децата в сутришното раздвижване, но някои от тях показваха и комплекси от общоразвиващи упражнения и подвижни игри. Така, всички заедно, се заредихме с положителна енергия, усмивки и настроение за предстоящия ден. "Спортът е здраве", а когато е споделен с любимите хора е и удоволствие.
Мероприятието е част от годишния план на Методично обединение по физическо възпитание и спорт.