ДГ "Космонавт"
Детска градина в град Шумен

   С рецитал под надслов „За буквите“ децата от ДГ „Космонавт“ тържествено отбелязаха 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост.

Тържеството започна с вълнуващ момент – малките космонавтчета поднесоха китка цвете и се преклониха пред ликовете на братята Кирил и Методий, отдавайки почит към тяхното велико дело.

Стихове за родния език, за буквите, за книгите огласиха двора на детската градина и създадоха празнично и вдъхновяващо настроение.

Бъдещите първокласници обещаха на Книгата и Тетрадката, че ще се научат да четат и пишат, ще навлязат уверено в света на знанието и никога няма да забравят делото на създателите на българската писменост.

Всички деца дадоха дума да пазят и почитат буквите и техните домове – книгите, защото в тях живеят знанието, мъдростта и българският дух.