По повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, децата и учителите на ДГ „Космонавт“ с гордост и вдъхновение се включиха в тържественото празнично шествие в града.
С много усмивки, празнично настроение и чувство на принадлежност, малките участници преминаха по главната улица, носейки красиви букви, български знаменца и цветя – символи на знанието, духовността и любовта към родното слово. Своето вълнение и искрена обич към българската писменост и традиции децата предадоха на всички жители и гости на града, които с радост аплодираха празничното шествие.
Участието на ДГ „Космонавт“ се превърна в истински празник на българския дух, просветата и културата. С песни, настроение и гордост всички заедно отдадоха почит към великото дело на светите братя Кирил и Методий – създателите на славянската писменост, оставили безценно духовно наследство за поколенията.
За нас е чест да възпитаваме у децата уважение към българските традиции, език и култура, защото именно те са основата на нашата национална идентичност и духовност.